Kiedy fajerwerki są bezpieczne?

Fajerwerki kojarzą się z dobrą zabawą. Zwykle towarzyszą im wspomnienia związane z miłymi wydarzeniami, podczas których zetknęliśmy się z nimi. Są to wspomnienia nawiązujące do miło spędzonych chwil, podczas których towarzyszyła nam rodzina. Tak pozytywne wspomnienia budują nasz otwarty stosunek do materiałów pirotechnicznych.

Kiedy można bezpiecznie odpalać fajerwerki?

Używanie fajerwerków to doskonała rozrywka, ale nie można zapomnieć, że mamy do czynienia z materiałami wybuchowymi. Używanie materiałów pirotechnicznych wymaga uwagi i koncentracji.

Pochodzenie ma znaczenie – wybór materiałów pitorechnicznych

Kiedy fajerwerki są bezpieczne? Kupując fajerwerki musimy pamiętać, żeby zwrócić uwagę na ich pochodzenie sztucznych ogni. Przygotowanie pokazu sztucznych ogni powinno rozpocząć się od wyboru sprawdzonego producenta i sprzedawcy. Wtedy mamy pewność, że używamy materiałów pirotechnicznych, które są bezpieczne. Zostały wyprodukowane w zgodzie z obowiązującymi normami i przetestowane. Po opuszczeniu magazynu producenta były przechowywane w odpowiedni sposób, dzięki czemu właściwości sztucznych ogni nie zostały w żaden sposób zmienione.

Instrukcja obsługi to nie jest zbędny dodatek – czyli kiedy fajerwerki są bezpieczne?

Zapoznanie się z instrukcją obsługi dołączonej do materiałów pirotechnicznych to ważny etap. Jeśli chcesz przygotować pokaz fajerwerków, który będzie niósł radość Twoim bliskim, nie możesz tego pominąć tego etapu. Być może masz już duże doświadczenie, uczestniczyłeś w organizacji pokazów pirotechnicznych i przygotowywałeś całe sekwencje pokazów sztucznych ogni, ale nie pozwalaj, aby przewagę nad rozsądkiem zdobyła zbytnia pewność siebie! Każdy nowy produkt może różnić się od znanych przez ciebie wyrobów. Nawet jeśli w miejscu sprzedaży materiałów pirotechnicznych pozyskałeś informacje na temat produktów, to i tak zawsze zweryfikuj tę wiedzę z odpowiednimi wskazówkami producenta, dołączonymi do produktów na opakowaniach fajerwerków.

piękne fajerwerki na weselu, kiedy fajerwerki są bezpieczne?
Kiedy fajerwerki są bezpieczne?

Zasady bezpieczeństwa podczas odpalania fajerwerków

 

Pokazy sztucznych ogni, aby były bezpieczne, powinny być organizowane w odpowiednich miejscach. Musi to być otwarty teren, najlepiej w oddaleniu od zabudowań i wyższej roślinności.

Fajerwerków i petard osobom niepełnoletnim sprzedawać nie można i tak też powinno się podchodzić do kwestii ich wykorzystywania. Za zgodą rodziców nastolatkowie mogą zdobywać pierwsze doświadczenia z materiałami pirotechnicznymi, ale zawsze pod opieką osób dorosłych. Fajerwerków zdecydowanie nie powinny odpalać dzieci.

Nie trzeba chyba też przypominać, że używanie produktów pirotechnicznych przez osoby nietrzeźwe lub pozostające pod wpływem środków odurzających nie jest najszczęśliwszym pomysłem.

Z dala od zwierząt

Zabawa z fajerwerkami ma być rozrywką. Petard i fajerwerków należy używać z dala od lokalizacji, w jakich przebywają czworonogi i inne zwierzęta bojące się wybuchów. Inaczej będzie to zabawa tylko dla nas. Warto też sprawdzić, czy w terminie, w którym chcemy puszczać fajerwerki używanie materiałów pirotechnicznych jest dozwolone.

Organizujesz pokazy fajerwerków? Chcesz, aby były bezpieczne? Uwzględnij nasze wskazówki i sprawdź ofertę na jorge.pl!