Fontanny fajerwerków – skąd ten urok?

Fontanny fajerwerków to z pewnością jeden z najchętniej wybieranych produktów w portfolio firm produkujących widowiskowe materiały pirotechniczne. W czym tkwi ich wyjątkowy czar?

Fontanny fajerwerków

Wizualny efekt dostarczany przez fontanny fajerwerków jest niezwykle estetyczny, dzięki czemu wprawia publiczność w zachwyt . Gdy fontanna jest aktywowana, powstaje kolumna światła, która unosi się w górę, wytwarzając różnokolorowe iskry. Towarzyszy im kolumna dymu, a niektóre fontanny wydają także efekty dźwiękowe, np. syk, co wzbogaca wrażenia o efekt zaskoczenia.

Jak działa fontanna fajerwerków?

Mimo zachwycających efektów zasada działania fontanny fajerwerków jest dość prosta. jej magia opiera się na działaniu składników chemicznych, których reakcje to już czysta nauka.

Fontanny fajerwerków składają się z mieszanki chemicznej, która zawiera różne substancje pirotechniczne. Najczęściej używanymi składnikami są proszek metalowy (np. proszek aluminiowy) i substancje utleniające (np. siarczan baru, azotan baru), które wspólnie generują efekty wizualne.

Fontanna wyposażona jest w małą głowicę zapalającą, wykonaną z materiałów łatwopalnych, takich jak proch. W momencie zapłonu głowica rozpala mieszaninę chemiczną wewnątrz fontanny.

Ta zaczyna się spalać i wtedy proszek metalowy (np. aluminiowy) utlenia się generując ciepło i światło. Efekty dźwiękowe są generowane przez dodatkowe składniki pirotechniczne takie jak na przykład trotyl.

Na uwagę zasługuje konstrukcja – fontanna fajerwerków wymaga stabilnej i trwałej podstawy. Dzięki temu nie przewraca się i cieszy zebranych widzów wspaniałymi efektami efektem Fontanny fajerwerków są uznawane za bezpieczne, ich wykorzystanie nie niesie ze sobą ryzyka wybuchu, ponieważ zasada działania opiera się na kontrolowanym spalaniu, a nie na eksplozji.

Tyle jeśli chodzi o to, co odkrywa “mędrca szkiełko i oko”… a gdzie pierwiastek romantyczny?

Fontanny z fajerwerków
Fontanny fajerwerków - skąd ten urok?

Wspaniały efekt buduje magiczny nastrój

No właśnie… kto wie jak działa fontanna ten wie… a pozostali mogą cieszyć się doznaniami estetycznymi, jakie niosą ze sobą wyżej opisane reakcje chemiczne.

Działanie fontanny może wywoływać szereg emocji i nastrojów, od zachwytu i euforii do zaskoczenia. Doskonale sprawdzą się jako część większej inscenizacji, która ma budować nastrój, uzupełniać muzyczne wydarzenia sceniczne czy harmonijnie współgrać z muzyką.

Mogą być wykorzystywane zarówno w spektaklach teatralnych, na koncertach, zwłaszcza tych plenerowych, jak też podczas prywatnych uroczystości, doskonale podkreślając nastrój podczas przyjęcia weselnego, urodzin czy rocznicy ślubu.

Sprawdź fontanny fajerwerków, które mamy w ofercie!