Fajerwerki i najczęściej zadawane przez Was pytania teraz w jednym miejscu, razem z odpowiedziami. Wychodząc na przeciw Waszym prośbom stworzyliśmy mini kompendium wiedzy.

 

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie daj nam znać!

fajerwerki Jorge fireworks - kolory Jorge

1. Na co zwracać uwagę kupując fajerwerki? 

Przy zakupie fajerwerków musimy wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego miejsca, w którym będą one odpalane ze względu na ich układ i wysokość efektów. Należy pamiętać również o przeczytaniu instrukcji użytkowania, która powinna być umieszczona na etykiecie w języku polskim. Koniecznie należy sprawdzić, czy produkt posiada oznaczenie CE oraz wskazanie klasy F1 – F3, T1 lub P1 (w Polsce możemy legalnie kupować produkty w klasach F1-F3, T1, P1). Pamiętajmy, aby fajerwerki zawsze kupować u sprawdzonych sprzedawców w wiarygodnych sklepach lub punktach handlowych. Sprawdźmy, czy produkty, które powinny być sprzedawane w oryginalnych opakowaniach nie są ich pozbawione oraz czy są suche i niezniszczone. To wszystko pozwoli na bezpieczną zabawę.

2. Jaki termin przydatności mają fajerwerki?

W Polsce fajerwerki nie posiadają obowiązkowej daty przydatności. Jeżeli są przechowywane w suchym miejscu, mogą być użyte w każdym momencie.

3. Jak przechowywać zakupione fajerwerki?

Zakupione fajerwerki przechowujemy w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu lub kartonie z dala od źródeł ognia.

4. Czy mogę odpalać fontanny w pomieszczeniu?

Tylko w przypadku, gdy produkt posiada taką możliwość i jest przeznaczony do użytku wewnątrz pomieszczeń (informacja taka powinna znaleźć się na etykiecie). W przeciwnym razie nie odpalamy fajerwerków wewnątrz pomieszczeń.

5. Co zrobić z pozostałościami po wystrzelonych fajerwerkach?

Dbając o środowisko zawsze pamiętajmy, aby po zakończonej zabawie posprzątać po sobie. Zużyty produkt, po odczekaniu 15 minut zabieramy i wyrzucamy do śmietnika z odpadami zmieszanymi.

etykieta fajerwerki Jorge

6. Co zrobić, jeśli produkt nie zadziałał?

W przypadku, gdy wyrób nie zadziała należy odczekać 15 minut, a następnie zanurzyć go w wiadrze z wodą.

7. Jak daleko odejść od odpalonego produktu? 

Wszystko zależy od rodzaju posiadanych fajerwerków. Informacja o zalecanej odległości zawarta jest na etykiecie produktu, również w formie piktogramu. Pamiętajmy, aby każdorazowo uważnie czytać etykietę przed użyciem produktu.

impreza z fajerwerkami Jorge

8. Jakie fajerwerki kupić na imprezę urodzinową?

Możliwości jest wiele, wszystko zależy od miejsca, w którym organizujemy imprezę urodzinową oraz od naszej wyobraźni 😊

Na imprezę plenerową polecamy fontanny stożkowe i cylindryczne, fontanny do trzymania w ręku, wyrzutnie konfetti, buteleczki i pistoleciki z konfetti, kolorową lub białą multiserpentynę JK08, zimne ognie, kolorowe flary i ognie bengalskie.

Jeśli decydujemy się na typową domówkę to świetnie sprawdzą się fontanny JF03 oraz biała lub kolorowa multiserpentyna JK08.

Nasze produkty polecają się również na inne imprezy, np.: imieniny, wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie, jubileusze oraz większe eventy. Po więcej inspiracji zapraszamy na https://www.jorge.pl/pl/produkty

9. Czy mogę strzelać cały rok?

Tak, w Polsce na terenie prywatnym fajerwerki można strzelać cały rok. Dobrze jednak uprzedzić wcześniej sąsiadów o planowanej zabawie i w przypadku ich zastrzeżeń zakończyć strzelanie przed zwyczajowo ustaloną godziną nocną, czyli 22.00.

W miejscach publicznych możemy to robić 31.12 oraz 01.01 chyba, że lokalne przepisy mówią inaczej.

10. Jak pomóc zwierzakowi przetrwać sylwestra?

Zwierzęta domowe nie są przyzwyczajone do długotrwałego hałasu jaki generowany jest np. w noc sylwestrową. Postarajmy się być blisko swojego zwierzaka, włączmy głośniej muzykę, zapewnijmy pupilowi ciche miejsce (np. w toalecie), wyprowadźmy psa na ostatni spacer w godzinach popołudniowych.  Można również udać się do lekarza weterynarii i zakupić środki uspokajające. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz w trosce o zwierzęta domowe, wprowadziliśmy serię tzw. Cichych Fajerwerków czyli produkty o obniżonej głośności. Sprawdź nasze ciche fajerwerki!

fajerwerki Jorge efekt

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie o fajerwerki? Napisz do nas poprzez nasz formularz na stronie https://www.jorge.pl/pl/kontakt