Fajerwerki przyjazne dla zwierząt

Sylwester to czas radości i świętowania dla ludzi, ale dla zwierząt to trudny moment. Towarzyszący zabawie hałas wystrzałów może być bardzo stresujący dla stworzeń żyjących na wolności, ale także dla tych towarzyszących nam każdego dnia. Pokazy fajerwerków, tak często towarzyszące Sylwestrowym zabawom jako kolorowa atrakcja, to niestety także huk, który może przyprawić zwierzęta o paniczny lęk. Rozwiązanie? Fajerwerki przyjazne dla zwierząt.

czy istnieją fajerwerki przyjazne dla zwierząt?

Nawet zwierzęta żyjące w miastach i na co dzień spotykające się z dużym natężeniem różnych dźwięków zwierzęta bardzo nerwowo zachowują się w czasie wzmożonego wykorzystywania materiałów pirotechnicznych, kiedy pokazy fajerwerków trwają niemal całą noc.

Psy często reagują na hałas fajerwerków szczekaniem, ucieczką lub próbą ukrycia się w bezpiecznym miejscu. Niektóre mogą również próbować uciec z domu, co może prowadzić do zagubienia lub nawet wypadku. Koty z kolei mogą próbować ukryć się pod meblami lub w innych zakamarkach, a także mogą przejawiać objawy stresu, takie jak drapanie i poddenerwowanie.

Pokaz sztucznych ogni a zwierzaki małe i większe

Hałas wystrzałów jest głównym problemem dla zwierząt. Może on powodować u zwierząt silny stres i lęk, a w konsekwencji nawet poważne problemy zdrowotne, takie jak ataki serca u starszych lub chorych psów czy innych zwierzaków. Z tego powodu ważne jest, aby pamiętać o naszych czworonożnych przyjaciołach podczas świętowania.

Jak pomóc zwierzakowi w sylwestrową noc?

Niezależnie, czy planujesz używać fajerwerków, czy stronisz od takich rozwiązań i zdecydowanie bardziej preferujesz zimne ognie, zapewnij swojemu zwierzakowi kaganiec lub specjalną dźwiękoszczelną koszulkę, które mogą pomóc mu się uspokoić. Zorganizuj przestrzeń dla zwierzaka tak, by zapewnić mu miejsce maksymalnie osłonięte od hałasu. Powinny się w nim znaleźć ulubione zabawki, woda, wygodne legowisko.

Jeśli masz możliwość dodatkowego wyciszenia okien, np. poprzez opuszczenie rolet, zasłonięcie kotar, czy opuszczenie rolet zewnętrznych – zrób to koniecznie. Najlepiej zastosuj wszystkie dostępne sposoby – pamiętaj że huk jest falą dźwiękową, im więcej przeszkód napotka po drodze, tym słabsza dotrze do twojego zwierzaka. Rozwiązaniem mniej eleganckim, ale skutecznym, jest zasłonięcie okna w pomieszczeniu, w którym zwierzak spędza tę piękną, ale dla niego trudną noc – grubym kocem. Sprawdzone na kotach przez członków naszego zespołu.

Fajerwerki przyjazne dla zwierząt

Dodatkowo, by rozproszyć hałasy dobiegające z zewnątrz, można pozostawić włączone dźwięki z telewizora lub radia, a także zapewnić mu dodatkowe schronienie, np. w klatce, zakrytym legowisku, pod stołem czy fotelem.

Ciche fajerwerki przyjazne dla zwierząt od Jorge

Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa swojemu zwierzakowi jest unikanie używania fajerwerków w jego obecności. Petardy hukowe to jedno z najgorszych rozwiązań, jeśli spędzasz czas ze swoim pupilem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą zimne ognie i inne produkty, które nie generują dużego hałasu. W naszej ofercie znajdziesz je tutaj. Takie wyroby pirotechniczne możesz wykorzystywać nawet wtedy, kiedy świętujesz ze swoim czworonogiem w jednym pokoju!

Firma Jorge od ponad 30 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją fajerwerków. Zdajemy sobie sprawę, że choć Sylwester to wielka radość dla ludzi, dla naszych czworonożnych przyjaciół jest to czas strachu i stresu. Dlatego też od wielu lat prowadzimy prace badawcze nad opracowaniem linii cichych fajerwerków. Nasz zespół to grupa profesjonalistów, ale także wielu zwierzolubów, którzy rozumieją potrzeby zwierząt. Dlatego też wprowadziliśmy na rynek specjalną linię produktów, która odpowiada na potrzeby związane z pokazami pirotechnicznymi i pirotechniką sceniczną.

Fajerwerki z kategorii „CICHE” fajerwerki są w pełni bezpieczne dla zwierząt. Nie emitują głośnych wystrzałów, które mogłyby spowodować ich strach. Dzięki temu możesz zorganizować pokaz pirotechniczny dla swoich gości, nie stresując przy okazji swojego pupila i okolicznych zwierząt. Nasza linia cichych fajerwerków to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się pięknym pokazem pirotechnicznym, ale nie chcą narażać swoich pupili na stres i cierpienie.

Jeśli planujesz zorganizować sylwestrową zabawę z fajerwerkami, zawsze zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich zwierząt. Wybierz ciche fajerwerki firmy Jorge, które zapewnią wszystkim radość bez niepotrzebnego stresu. Kupuj produkty pirotechniczne w sprawdzonych sklepach i hurtowniach. Bezpieczne fajerwerki niosą radość dla miłośników sztucznych ogni, natomiast ich słaba jakość może doprowadzić do tragedii.

Nasza oferta odpowiada na potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Oferujemy szeroki wybór fajerwerków, od najprostszych petard, po najbardziej wymyślne i spektakularne efekty pirotechniczne. Jednocześnie dbamy o bezpieczeństwo zwierząt. Linia produktów cichych to fajerwerki przyjazne dla zwierząt.

Jeśli chcesz zorganizować wyjątkowy pokaz pirotechniczny lub wspaniałą pirotechnikę sceniczną, zaufaj firmie Jorge. Oferujemy wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić swoim gościom wspaniałą zabawę i radość, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie Twoich czworonożnych przyjaciół.