Fajerwerki na weselu – czy to dobry pomysł?

Czy fajerwerki na weselu to dobry pomysł? Pokazy fajerwerków kojarzą się z sezonem zimowym, zwłaszcza noworocznym, kiedy uświetniają obchody wielu wydarzeń organizowanych publicznie, jak i prywatnie. Nie można jednak zamykać pomysłów związanych z ich wykorzystaniem jedynie do sezonu zimowego!

fajerwerki na weselu

Fajerwerki na weselu?

Fajerwerki to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie przyjęcia weselnego. Wesela odbywają się o każdej porze roku, ale im cieplej na dworze, tym ilość organizowanych przyjęć rośnie… Pirotechniczne pokazy fajerwerków zimą są bardzo popularne m. in. dlatego, że szybko robi się ciemno. To sprzyja odpalaniu sztucznych ogni. Jednak pora zmierzchu nie jest przeszkodą w przypadku przyjęć weselnych. W naszej tradycji przyjęcia weselne trwają często do białego rana, więc organizacja pokazu ogni sztucznych w celu uczczenia świeżo zawartego związku, nie powinno nastręczać wielu trudności. Goście weselni z pewnością będą zachwyceni, gdy nocne niebo rozbłyśnie eksplozjami kolorowych sztucznych ogni. Fajerwerki stanowią piękną dekorację, a także dodają niepowtarzalnego klimatu i emocji.

Coraz częściej  imprezy weselne organizowane są w restauracjach zlokalizowanych na zamkniętym terenie. Wynika to kilku przyczyn. Przede wszystkim organizując przyjęcie na terenie zamkniętym dbamy o bezpieczeństwo naszych gości – mamy gwarancję, że nie pojawi się wśród nich nikt nieproszony, mogący powodować niebezpieczne sytuacje. Dzięki temu goście mogą poczuć się swobodnie. Takie miejsca posiadają także bazę noclegową, więc goście nie muszą martwić się o dojazd do domu po zakończeniu uroczystości, a weselnicy mogą swobodnie bawić się do białego rana.

Analizując temat z perspektywy planowanych atrakcji, bardzo istotna jest informacja, że na zamkniętym terenie nie są wymagane pozwolenia na odpalanie fajerwerków. Można organizować je przez cały rok. Organizując wesele w zamkniętym obiekcie warto poważnie rozważyć odpowiednią oprawę pirotechniczną. Profesjonalne pokazy sztucznych ogni mogą stanowić kulminację oficjalnej, zaplanowanej części spotkania. Mogą też towarzyszyć np. pojawieniu się weselnego tortu.

Profesjonalny pokaz pirotechniczny czy fajerwerki we własnym zakresie?

Warto zamówić profesjonalny pokaz sztucznych ogni, który zostanie przygotowany przez doświadczonych organizatorów. Bez problemu zaplanują oni cały scenariusz, a pirotechnikę sceniczną zepną ze wspaniałą muzyką, podkreślając piękno tego wieczoru. Dzięki doświadczonej obsłudze Państwo Młodzi mogą być pewni, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i bezproblemowo.

piękne fajerwerki na weselu, kiedy fajerwerki są bezpieczne?

Jeśli jednak zapadnie decyzja, by samodzielnie zorganizować pokaz fajerwerków, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o bezpieczeństwie. Fajerwerki należy odpalać zgodnie z instrukcją, a osoby odpowiedzialne za to powinny posiadać odpowiednie przeszkolenie. Ponadto warto zadbać o odpowiednie miejsce do odpalania fajerwerków. Powinno ono być właściwie oznaczone i oddalone od budynków oraz osób postronnych.

Ilość czy efekt wow?

Młoda para organizując przyjęcie weselne ma do podjęcia wiele decyzji. Planując atrakcje, które mają umilić czas gościom, warto zastanowić się co najbardziej zapadnie im w pamięć. Jeśli przyjęcie ma pozostać we wspomnieniach gości na długo, warto postawić na jego spektakularna oprawę. Czasem jakość organizowanych atrakcji jest zdecydowanie ważniejsza od ich ilości. Organizacja pokazu pirotechnicznego na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia na długo.