Fajerwerki dla pokoju

fajerwerki dla pokoju akcja

Fajerwerki jako symbol przeciwko wojnie i wezwanie do pokoju na świecie? Już 8 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, przedstawiciele branży pirotechnicznej z całego świata złączą się by pokazami pirotechnicznymi rozświetlić niebo wzywając tym samym do pokoju na świecie.

Pokaz pirotechniczny może być prawdziwym dziełem sztuki wyzwalającym rozmaite emocje, którymi są najczęściej zachwyt i radość. Ale w tym przypadku pokaz fajerwerków ma na celu skłonić do refleksji nad tragizmem wojen i być wezwaniem do poszanowania pokoju, demokracji i godności każdego człowieka.

Te cele przyświecają organizatorom akcji Fajerwerki dla Pokoju (Fireworks for Piece), którymi są przedstawiciele branży pirotechnicznej m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Japonii czy Meksyku. Już 8 maja w wielu krajach, do których zaliczają również: Czechy, Hiszpania, Szwajcaria, Australia, Wielka Brytania, artyści rozświetlą niebo by zjednoczyć się we wspólnym wezwaniu o pokój
i zgodne współistnienie wszystkich krajów i ludzi.

Akcja jest otwarta dla wszystkich chętnych. Firmy pirotechniczne, performerzy czy artyści, którzy chcą partycypować w tym wydarzeniu mogą wysyłać swoje zgłoszenia poprzez stronę www.fireworks4peace.org.

A dla zainteresowanych naszymi produktami zostawiamy link do nowości.